Workshop bubnování

Workshop hry na basové bubny

19. 10. 2019
Praha

Hra na basové bubny - technika, koordinace, groove

Intenzivní rytmická dílna pod vedením Tomáše Kerleho, ve které se ponoříme do fascinujícího světa západoafrických dundunů.

V průběhu workshopu si ukážeme různé tradiční i moderní způsoby hry na basové bubny, včetně rozdílu mezi guinejským a malijským stylem hry. Dále se zblízka podíváme na úlohu kovových zvonců v perkusivním ansámblu a také se zaměříme na tvorbu melodie pomocí navzájem se doplňujících rytmických linek hraných na různě laděné basové bubny (kenkeni, sangban, doundounba). Hrou na dunduny můžeme navíc snadno objevit základní rytmické vzorce (clave či guidelines), které jsou "páteří" nejen africké, ale například i v afro-kubánské či brazilské hudební tradice.

Workshop je určen především pro ty hráče, kteří chtějí zdokonalit celkovou orientaci uvnitř rytmu, rozvinout koordinační schopnosti a obecně prohloubit svůj rytmický potenciál.

úroveň
mírně pokročilí až pokročilí
čas
10:00 - 16:00
místo
budova OA Kollárova 5, Praha 8 - Karlín, malý přednáškový sál
cena
600 Kč / workshop
další informace
workshop probíhá vždy jednou za měsíc, basové bubny budou pro účastníky k dispozici. Na workshop je potřeba se předem přihlásit.
přihlášky a info
cestarytmu@cestarytmu.cz, www.cestarytmu.cz
tel. 724 271 277

Pokud vás tento workshop zaujal a chtěli byste si zkusit zahrát i na jiné bubny, pak mrkněte na moje kurzy na djembe.

Vyučující 

Tomáš Kerle

Tomáš Kerle

Hráč na klasickou bicí soupravu, basové bubny, djembe a rozmanité perkuse. Specializuje se jak na tradiční a moderní africké rytmy, tak i experimentální hudební styly. Zabývá se výukou hry na djembe a basové bubny v rámci kurzů a workshopů Cesta rytmu.