Workshop tance

Tereza Pospěchová

26. 3. 2017
Praha

V dopoledním bloku zaměříme naši pozornost a vnímání k tělu. Za pomoci jemných cviků a technik budeme objevovat, jak se cítíme v těle, když si dovolíme přirozeně spočinout ve stavu uvolnění, rozvíjet pohyb bez nároku na výkon, experimentovat s jeho přirozeným plynutím a dalšími kvalitami, které nám nabízí.

V odpoledním bloku náš pohyb podpoří živá hudba. Přizveme dva zkušené bubeníky, kteří nám zahrají na západoafrické bubny. Ponoříme se do tradičních rytmů západní Afriky a pomocí jednoduchých tanečních kroků si užijeme souznění pohybu a hudby. Vítáni jsou všichni, kdo to s námi chtějí vyzkoušet! Předchozí taneční ani pohybová zkušenost není podmínkou.

úroveň
pro všechny úrovně pokročilosti (i pro úplné začátečníky)
čas
dopolední blok 11:00 - 13:00 (celkem 2 hod) pro fyzioterapeuty
odpolední blok 15:00 - 18:00 (celkem 3 hod) pro všechny
cena
dopolední blok 300,-, odpolední blok 400,-, celý den 700,-
adresa
Stanice techniků DDM hl.m. Prahy, Pod Juliskou 2a, Praha 6
informace a přihlášky
Přihlašujte se, prosím, přes kontaktní formulář zde: https://goo.gl/forms/vKSDvV54tALoCFJI2, více informací poskytne
Áňa Hůlková, anickahulkova@email.cz, 721236698.
další informace
Na kurz je potřeba se předem přihlásit, počet míst je omezen.

FB událost: https://www.facebook.com/events/377508785945104/

Vyučující 

Tereza Pospěchová

Tereza Pospěchová

Tancem a hudbou západní Afriky se zabývá od roku 2001. Mezi její učitele patří čeští, evropští i rodilí lektoři. Absolvovala stáže u nás i v Africe (Guinea, Mali). Několik let vystupovala se skupinou Tubabu, hostovala s Pararingapatam a Tiditade. Je zkušenou lektorkou.


Účinkující 

Tomáš Marek

Tomáš Marek

Student FHS UK v Praze; vyučuje hře na djembé a basové bubny v Praze a Roztokách u Prahy. V roce 2009 absolvoval intenzivní tříměsíční hudební stáž v západoafrické Guiney. Spoluzaložil skupinu Pararingapatam. Působí v Praze a v Roztokách u Prahy.

Jakub Severin

Jakub Severin

Hráč na perkuse. Založil skupinu Pararingapatam a hraje také ve skupinách Soundokan, Deneb, Ciúnas a M3. Učí na západofrické bubny a doprovází taneční lekce a workshopy. Zabývá se lichými rytmy, hudbou Irska, Bretaně, balkánu a Afriky. Působí v Praze.