Workshop tance

Natascha Noack

11. - 15. 8. 2019
15. - 18. 8. 2019
Horní Maršov

Čtyřdenní workshopy afrického tance

  • Program
 • Workshop A : všechny úrovně
  Termín: 11.8. – 15.8.
  začátek 11. 8. v 19:00 hod, konec 15.8. cca ve 12:30
  celkem 22 hodin výuky

cena
5.500,- (při obdržení zálohy 1000,- do 31.5.)
6.100,- (při obdržení zálohy do 21.6.)
 • Workshop B: pokročilí
  Termín: 15.8. – 18.8.
  (začátek 15.8. v 19:00 hod, konec 18.8. cca v 12:30 )
  celkem 18 hodin výuky
cena
4.700,- (při obdržení zálohy 1000,- do 31.5.)
5.200,- (při obdržení zálohy do 21.6.)
 • Workshop A+B
cena
8.200,- (při obdržení zálohy 1000,- do 31.5.)
9.100,- (přo obdržení zálohy do 21.6.)

Cena zahrnuje výuku včetně profi hudebního doprovodu, ubytování na Středisku Sever, 3x denně vegetariánská strava.

Obecné informace

místo
Horní Maršov, Středisko ekologické výchovy pro mládež SEVER
přihlášky a info
Přihlášky zasílejte na email na akasha707@email.cz (uvádějte prosím celé jméno, telefon, název kurzu), tel. 777 747 006.
další informace
Zálohu 1000,- posílejte na účet BARO o.s.:
26 814 99 001 / 5500.

Zaslání zálohy nezbytnou podmínkou pro přihlášení. Záloha je nevratná.

Záloha musí být přijata na náš účet nejpozději do 22.6. (nebo do 31.5. viz.ceny/sleva).

Do zprávy pro příjemce uvádějte název kurzu A nebo B a Vaše příjmení.

Pakliže na workshop přivedete sebou někoho nového máte 10% slevu z celkové ceny

Workshop pořádá občanské sdružení Baro.

Ukázky z workshopů Nataschy Noack:

O workshopu s Nataschou Noack :

Africký tanec  je potrava pro tělo, ducha a duši.

Pohyby jsou plné elegance, odvážné a silné zároveň. Dávají nám příležitost k růstu, staneme se uzemněnými jako strom, zároveň získáváme lehkost ptačích křídel.

Dialog s hudbou je mimořádný zážitek. Bubny podporují a inspirují tanečníky, kteří na oplátku sdílejí krásu a energii jejich pohybu s hudebníky. Toto  propojení hudby s tancem vytváří tok, který dává sílu a radost všem zúčastněným.

V mých lekcích vás zvu k práci s různými tradičními i moderními africkými tanečními styly, kde si můžete vytvořit osobní přístup k těmto překrásným pohybům. Hlavní důraz je kladen na dynamiku pevnost a pružnost, na kontakt s podlahou a na využívání vašeho vnitřního rytmu, který vás bude podporovat a inspirovat. V kombinaci se znalostí jiných pohybových studií jsou tyto principy užitečné pro začátečníky i pokročilé tanečníky zároveň. Pak budete moci rozvíjet různé možnosti propojování vašeho těla s hudbou – jak plynout s rytmem, groovem, přestat myslet na vzory a spíše použít pro tvorbu expresivního a velmi osobitého tance.

Zkušenost s prací s odlišnými formami objevujícími se v africkém tanci a cítění jejich různé energie vám umožní rozvinout váš pohybový slovník a získat jistotu tolik potřebnou k improvizaci.

BÝT V HUDBĚ……BÝT S HUDBOU……BÝT HUDBOU

Útržky komentářů studentů k práci s Nataschou :

cítím se jako znovuzrozená a milující život (znovu) / dialog mezi mým tělem a duší / překvapivě jemné vnímání našich pohybů a našeho vnitřního prostoru / velká radost/komunikace s bubeníky a jejich hudbou: energie plynoucí tam a zpět vytváří dobrodružství, která zcela přesahují náš každodenní život / Nataša je znamenitý pozorovatel a věnuje se jednotlivě každému studentovi / cítím hudbu ve svém těle všemi svými smysly/naučila jsem se být sama sebou / africký tanec je čistá komunikace / naučila jsem se hladit zem svými chodidly, nechat své tělo, aby se uvolnilo do podlahy a to změnilo můj život /…předpokládá, že každý z jejich studentů si odnáší z lekce právě to, co se potřebuje a co se chce naučit/objevila jsem potěšení z pohybu bez úsilí /…dokázala z každého z nás dostat kvalitu “Pipi Dlouhé punčochy“/

Natašin tanec je velmi inspirující. Je to vždy hra, dialog, flirt / lekce s Natašou je naprosté blaho / jedna z věcí, kterou jsem objevila je, že mě dělá šťastnou tančit…můj vlastní tanec, daleko od dokonalosti, ale tanec bohatý a originální /…učí mě se hýbat takovým způsobem, který opravdu “padne” mému tělu /…bere studenty za ruku a otevře jim cestu k neuvěřitelným zážitkům a výsledkům / nikdy jsem si nebyla schopna představit, že tím, že se naučím chodit, budu schopná i létat! / líbí se mi ten proces hledání něčeho nového v každém workshopu / Nataša je velmi charismatická a citlivá osoba, skvělý učitel a já ji důvěřuji svým srdcem, že pokaždé když se setkáme mi ukáže ty dveře, které chci právě otevřít

Vyučující 

Natascha Noack

Natascha Noack

Charismatická tanečnice, performerka a zkušená lektorka afrického tance z Berlína, vyučující nejenom v Německu, ale i v dalších státech. Do České Republiky se vrací pravidelně.


Účinkující 

Janos Crecelius

Janos Crecelius

Janos Crecelius je hudebník, performer a pedagog žijící v Berlíně. Africkým rytmům se věnuje řadu let. K jeho učitelům patří např. Koungbanan Kondé, koncertoval s Famadouem Konaté a spolupracoval na desce s Billym Konaté. Při výuce vychází z tradičních západoafrických rytmů i vlastních kompozic a využívá klasickou techniku hry na africké nástroje. Klade důraz na improvizaci a rozvoj osobitého stylu každého hráče.

Jan Vorlíček

Jan Vorlíček

Hráč na perkuse, který se specializuje na djembe a rytmy západní Afriky. Absolvoval řadu workshopů hry na africké bubny v Evropě i Africe. Pravidelné výuce hry na djembe se věnuje již přes deset let.

Palo Nowak

Palo Nowak

Perkusista, hudebník a muzikoterapeut. Africké hudbě se intenzivně věnuje od roku 2000 mezi jeho lektory patří přední hráči jak afrického, tak i evropského původu. Působil v mnoha hudebních skupinách a projektech napříč rozmanitými hudebními žánry.