Workshop tance

Krajina těla a tělo v krajině

19. - 21. 7. 2019
Olšany u Vyškova

Druhý ročník víkendu nabitého pohybem vedoucím k bližšímu poznávání svých tělesných i emocionálních procesů.

Nahlédni na své tělo z pohledu fyzioterapie. Poznej, jak funguje a nauč se s ním spolupracovat. Posuň své hranice pomocí jógy. Prohlub dech a nech ho proudit.
Fyzioterapie je nejúčinnější při řešení potíží vznikajících na úrovni pohybového systému. Jóga zase více pracuje v rovině psychosomatické a somatoemocionální. Propojit je znamená pracovat celostněji na sobě s využitím ásan, dechu, relaxace. Lekce s názvem "fyzio jóga" tedy propojují fyzioterapeutické cvičení s jógovými pozicemi. Kromě samotného cvičení se dozvíme i něco víc o fungování struktury těla a o tom, jak o ni pečovat.
Cvičení bude probíhat venku v zahradě, karimatky budou k dispozici. Nahlédni do své duše prostřednictvím tance. Vpij se do krajiny a nech ji vstoupit do sebe.
Buňky našeho těla mají paměť. Ukládají vše, co jsme prožili na tělesné úrovni. Mysl leží ve svalech a je ve všech živých strukturách. Přistupme k našemu tělu jako k největšímu médiu a zdroji informací o nás samotných. Dejme si čas na to "být v činnosti", být přítomní a vědomí v těle. Spojíme se nejen s krajinou uvnitř nás, ale i s krajinou okolní. Budeme experimentovat s pohybem, naší vnímavostí a představivostí.

Tančit budeme venku v zahradě a na různých místech v lese a okolí. Není třeba mít předchozí taneční zkušenosti. Půjde spíše o jemný pohyb, ne o choreografie.

Časový harmonogram
začínáme v pátek v 16 hodin, končíme v neděli obědem ve 13 hodin
Cena
2 800 Kč - zahrnuje cca 12 hodin lekcí, vegetariánské stravování, ubytování po 2-4 v chatě, zahradním altánu, karavanu...(WC a sprcha k dispozici)

Kapacita kurzu je max. 12 lidí.

Lektorky:
Elena Kianičková - profesionální fyzioterapeutka a lektorka jógy - www.bosorkanaboso.cz/elena
Alena Chládková - tanečnice, lektorka tance, absolventka výcviku v taneční pohybové terapii - www.moveart.cz/o-mne

Vyučující 

Alena Chládková

Alena Chládková

Tanečnice, lektorka tanečních kurzů, workshopů a pohybových seminářů. Učila se u mnoha evropských i afrických lektorů, strávila celkem 9 měsíců v Západní Africe. Africký tanec učí od roku 2008.