Workshop tance

David Oplatek, Hanka Říhová

8. - 14. 8. 2021
Osinalice na Kokořínsku

Workshop afrického bubnování, tance a zpěvu

Při tradičních slavnostech konaných v zemích západní Afriky tvoří bubnování, tanec a zpěv jeden celek. Na tomto workshopu máte jedinečnou příležitost vyzkoušet si všechny tyto aktivity najednou a poznat, jakým způsobem jejich propojení funguje. Poznáte krásu afrických písniček, stejně tak jako magickou sílu rytmů a pohybu. Probubnujme se k tanci, protančeme se k písni a prozpívejme se k bubnům. Vše se propojí a vytvoříme jeden pulsující organismus. Každý z nás bude jeho důležitou součástí.

Pojďme objevovat hlas, komunikovat skrze bubny a osvěžit naši kostru i svaly tancem. Tradiční západoafrický balafon nám bude průvodcem v melodicích. Těšíme se na sdílení naplněných letních dní a věříme, že vytvoříme nezapomenutelnou tvořivou dovolenou pro všechny zúčastněné.

Workshop je určen jak pro naprosté začátečníky tak i pro zkušenější afromilce. Jak pro tanečnice, které chtějí více proniknout do tajů rytmů, tak pro bubeníky, kteří chtějí zahodit ostych a roztančit se.

Hanka Říhová - zpěvačka a tanečnice se mnoho let zabývá tancem a zpěvem, zpívá v kapelách N.O.H.A., Circus Underground a Hanelle Blue a účastní se hudebních dílen a tanečních stáží. Miluje život!

David Oplatek se věnuje již 16 let hře na djembe. Absolvoval několik stáží v západní Africe, kde se učil od nejlepších mistrů v oboru. Aktivně vyučuje od roku 2004 po celé České republice.

cena
do 30. 6. - 5.200 Kč
po 30. 6. - 5.900 Kč
uzávěrka přihlášek 25. 7. 2020

V ceně zahrnuto: tanec (2 hod. denně), bubnování (2 hod. denně) a zpěv (1 hod. denně) po dobu pěti dnů, výborná domácí strava 3 x denně (vegetariáni vítáni), ubytování (6 nocí).

Místo
Prostředí krásného statku v Kokořínsku http://www.donitra.cz/, koupání a relax v okolní přírodě.

Pokud máte své djembe, přivezte si ho, jinak budou bubny k zapůjčení na místě. Tančit budeme v pohodlném vzdušném oblečení, naboso anebo v lehkých botkách s tenkou podrážkou.

Přihlášky zasílejte na emailovou adresu: djembe@seznam.cz. Jako závazné přihlášení je nutné zaplatit kurzovné v plné výši na č. účtu: 757437028/5500.  Zpráva pro příjemce: vaše jméno a příjmení.

Kontakt
David Oplatek, djembe@seznam.cz nebo tel. 608977924
Vyučující 

David Oplatek

David Oplatek

David Oplatek se věnuje již 11 let hře na djembe. Absolvoval několik stáží v západní Africe, kde se učil od nejlepších mistrů v oboru. Aktivně vyučuje od roku 2004 po celé České republice.

Hanka Říhová Krejčová

Hanka Říhová Krejčová

Zpěvačka a tanečnice Hanka Krejčová Říhová se od roku 2005 zabývá tancem a zpěvem, zpívala v kapele N.O.H.A., Hanelle Blue, Tiditade atd., Miluje improvizaci a účastní se hudebních dílen a tanečních stáží. Miluje život!