Workshop tance

Afro-jóga Road Trip Workshop v Portugalsku

4. - 13. 10. 2019
Portugalsko

Zažijte nejakčnější dovču, jakou si dovedete představit! Na workshopu v Portugalsku se neupíchneme v žádném stabilním ubytování, ale součástí našeho pohybového plynutí bude i plynutí formou road tripu v portugalském Algarave. Čeká vás 9 dní putování po trase mezi Farem a Sagresem. Každá pláž bude naše pláž a každý les bude náš les. S respektem ke krásné okolní krajině využijeme pláž jako taneční sál, zacvičíme si s větrem oceánu ve vlasech, zatančíme si mezi stromy portugalského národního parku.

A JAK TEDA BUDEME BYDLET? Pronajmeme si obytné dodávky přes hostel on wheels. Každá dodávka má dvě dvoulůžka, tedy pojme 4 osoby. Součástí vybavení je sprcha a wc a malá kuchyňka.

CO BUDEME DĚLAT? Každé ráno nás čeká lekce fyzio jógy a každé odpoledne lekce afrického tance s doprovodem bubeníků. Většinu dní a nocí budeme parkovat na plážích, tedy přes den je možnost koupání v oceánu, ale i pěších tůr, kdy podél celého pobřeží vedou krásné značené turistické trasy po útesech nad oceánem. Tím, že budete mít auto, můžete samozřejmě taky vyjet kamkoli do okolí objevovat cokoli. Čeká nás celkem 6 lekcí tance a 6 lekcí jógy. V rámci workshopu bude den a půl volna, abyste mohli využít pronájem auta k vlastní cestě na vzdálenější místa, která vás zajímají a stihli poznat kus Portugalska. Samozřejmě rádi dáme tipy.

KDO BUDE UČIT? Lekce jógy povede profesionální fyzioterapeutka a zkušená lektorka Elena Kianičková. Africký tanec povede Alena Chládková a 2 lekce lektorka z Portugalska karibského původu Arantxa Joseph - výborná tanečnice, lektorka a performerka. Africký tanec se učila v Togu a Burkině Faso, kde byla také choreografkou a tanečnicí skupiny Guitars Bissau. Dále byla hostující tanečnicí Angolského národního baletu Kilandukilo. V Portugalsku vede své pravidelné taneční kurzy.

JAK SE TAM DOSTANEME? Ideálně letadlem z Vídně či Prahy do Faro. Letenky přes kiwi.com mají velmi příznivé ceny. Doba letu je cca 3 hodiny. Pokud chcete přijet vlastním (obytným) automobilem, je to možné.

KOLIK TO BUDE STÁT? Cena workshopu je 12 800 Kč. Zahrnuje ubytování na 9 dní, kurzovné, 1x vstup na PIZZA PÁRTY - akci pořádanou jednou z místních komunit každý pátek (neomezené množství pizzy a lasagní v ceně), poznávací program v rámci přesunů. Nezahrnuje cestu a jídlo, které si můžete pořešit dle vlastních preferencí (v kuchyňce v dodávce nebo v restauracích). Je třeba počítat také s výdajem na benzín, který by ale neměl překročit 500 Kč/osoba, pokud nebudete podnikat vzdálenější výlety mimo Algarve.

MŮŽU SI TO VYMYSLET PO SVÉM? V rámci workshopu je možné se domluvit na lecčem, pokud máte vlastní představu o tom, jak byste chtěli dovolenou pojmout. Především jde o dopravu a ubytování. Pokud chcete jet po vlastní ose vlastním vozidlem a pak v něm i bydlet, určitě to není problém. Stejně tak se můžete ubytovat na jednom místě v pohodlí pokoje a jezdit za námi na pláž. Jsem ochotná vám vypočítat extra cenu, nicméně je třeba počítat s tím, že služby navíc (rezervaci extra ubytování, doprava na místa činu atd.) se musíte ujmout na vlastní pěst.
Během pobytu můžeme pro zájemce zajistit lekce surfování nebo horolezení, výlet na paddleboard atd.

PŘIHLÁŠKA ONLINE

Vyučující 

Alena Chládková

Alena Chládková

Tanečnice, lektorka tanečních kurzů, workshopů a pohybových seminářů. Učila se u mnoha evropských i afrických lektorů, strávila celkem 9 měsíců v Západní Africe. Africký tanec učí od roku 2008.


Účinkující 

Jiří Bouda

Jiří Bouda

Hudebník hrající na djembe, balafon a koru. Učil se u řady světových muzikantů a v současné době působí v Brně. Aktivně hraje v kapele KoraJungleJazz. Věnuje se také kurzům hry na djembe, body percussion a dalším hudebním projektům.