O Afru

Server afro.cz provozuje občanské sdružení Afroportál.

Informační portál Afro.cz je unikátní projekt, který vznikl na podzim roku 2006 s cílem propagovat kulturu subsaharské Afriky se zaměřením na africkou hudbu a tanec v jejich tradiční i moderní podobě. Našim záměrem je poskytovat čtenářům pravidelně aktualizovaný obsah, který živě reflektuje aktuální dění na tuzemské i zahraniční „afroscéně“.
Na stránkách můžete najít informace o zajímavých koncertech a hudebních festivalech, profily významných osobností africké hudby a také odborné články, věnující se politicko-kulturním tématům z afrického kontinentu. Důležitou součástí Afro.cz je i kompletní seznam tanečních a bubenických kurzů/workshopů, které pravidelně probíhají pod vedením zkušených lektorů na celém českém území.

Portál Afro.cz si za dobu své existence vybudoval suverénní pozici na českém webu. Stalo se tak díky spolupráci s rozličnými neziskovými organizacemi a především díky silné komunitě lidí, kteří jsou plně oddáni šíření afrického umění a africké kultury. V současnosti se jedná patrně o nejnavštěvovanější tuzemské médium, věnující se africké kultuře v celé její fascinující rozmanitosti.

Naše motto zní: Nejlepší pomoc Africe je poznat její kulturu.

Kontakt

portal@afro.cz

Tomáš Kerle – šéfredaktor
tel. 724 271 277
tomas@afro.cz

Libor Vaněk – zakladatel Afroportálu