profil

Nizoucha

Francie

Choreografka a taneční pedagožka se zaměřením na "africký výrazový tanec", což je termín, kterým svůj taneční styl sama označuje. Studovala jazz a moderní tanec pod vedením: Françoise a Dominique Dupuy, Jacqueline Robinson, Jérôme Andrews, Danièle Talbot, Marie-France Delieuvin. Po studiu propadla kouzlu afrického tance. Studovala jej mimo jiné u: Elsa Wiollaston, Norma Claire, Merlin, Janine Claes, Guem, Kha Ghan, tanečnice od Adama Drame a další tanečníci afrických "ballets" (Togo, Burkina, Mali, Sénegal). Žila na Pobřeží Slonoviny, kde se učila od Maryam Diabate.

Do České republiky jezdí pravidelně od roku 1990, kdy se svým mužem, bubeníkem Patrickem Tomas, "přivezli Afriku do Prahy". Učila se u ní většina tanečnic působících na pražské afroscéně. Učí na jihu Francie, jednou ročně také na ostrově Reunion.

Je držitelkou mnoha ocenění za choreografii v oblasti moderního i afrického výrazového tance (viz web).

Vytvořila COSMODANSE, taneční techniku, která dle jejích vlastních slov "respektuje rytmus a energii každého ročního období a každého tanečníka, pomáhá tanečníkům při hledání jejich vlastního středu, vnitřního klidu a harmonie s kosmickou energií".

Nizoucha