profil

Monika Diatta-Rebcová

V letech 1990 - 2006 absolvovala stáže moderního tance např. v Drážďanech, Berlíně, Mnichově, Amsterdamu, Paříži, Isle Jourdain - Francie, Londýně, USA a v Gambii. Africký tanec se učila u Tchekbo dan Agbedu (Benin), Beatrice - TcheTche a Michela Kouakou (Pobřeží slonoviny), Annai Dodji Sanouvi (Togo), Germaine Acogny a Patric Acogny (Senegal / Francie).

V ČR vyučuje profesionální tanečníky, mimy i herce a tančící veřejnost. V r. 1997 vyučovala v Dominikánské republice tanečníky Národního divadla Santo Domingo a nezávislé skupiny moderního tance. Se souborem MONIKA REBCOVÁ DANCE vystupovala s vlastními choreografiemi od r. 1991 do r. 2000 ve Francii, Anglii, Portugalsku, Německu, Rakousku, Belgii a v USA.

V r. 1993 obdržela hlavní cenu za choreografii „Sen o tichu“ v choreografické soutěži „Prix Volinine“ ve Francii. V r. 2000 založila s Papisem Nyass a Rubenem Peguero skupinu afrického tance a hudby BATOCU (před tím Back to Culture), která má nyní 15 účinkujících z ČR, Senegalu, Konga, Pobřeží slonoviny a Dominikánské republiky.

Monika Rebcová
Monika Rebcová