Phono.cz - není deska jako deska

letem světem
Tomáš Kerle

Nenápadný obchod u přažské Národní třídy skýtá pro milovníky vinylové magie mnohá překvapení.

Record shop Phono.cz založili před 7 lety DJ Martin Mikuláš a David Horáček aka Woodhall. Zkrátka jim v Praze takový krám s deskama chyběl. Vykupují a prodávají staré desky nejen od lidí z Čech ale také od agentů v Anglii, nebo ze Spojených států. Tady vědí, jaký zvuk mají například originální tisky (pressingy) jazzového vydavatelství (labelu) Blue Note z 60.let. Dynamiku vinylových desek je třeba si vychutnat na dobře sestaveném hi-fi, a této technice rozumí ve Phono.cz stejně dobře jako deskám. Prodávají repasované hi-fi zesilovače, reproduktory a gramofony renomovaných značek převážně ze 70. a 80.let. Tyto krásné přístroje splňují nejen nejvyšší požadavky na hip a cool skvost do vaší domácnosti, ale také se z nich line lahodný zvuk. Vizuálně se můžete pokochat detailními fotkami zesilovačů a gramofonů na http://www.phono.cz/audiotechnika-gramofony a jejich další vlastnosti Vám předvedou na místě.

Phono.cz sídlí v Opatovické 24, pět minut od Národní třídy. Otevřeno mají v týdnu odpoledne, tedy od pondělí do pátku od 13 do 19 hodin.

Představte si jak hrot jehly dopadne do drážky na desce, talíř se roztočí a hrot rozvibruje. Je to ostrý hrot přenosky na dobře vyváženém raménku, proto z drážky nevyletí ale krásně v ní sedí a pruží. Zvrásněné stěny drážky hrot rozkmitají a na jeho druhém konci se vibrace promění v signál. Zesilovač udělá co má a zesílený signál už letí do beden, rozkmitá membrány reproduktorů a vše se změní. Naše oblíbená hudba nás prostoupí a obklopí, tak jak to máme rádi.

Budiž tou hudbou techno, nebo reggae, či jazz, afro, nebo hip-hop.. na eshopu www.phono.cz a v regálech obchodu najdete tisíce desek nejrůznějších žánrů, od klasik po obskurity, novinky i re-edice.