Kurz bubnování

Tomáš Marek

Praha, Roztoky u Prahy

Afrika, bubnování a rytmus jsou kouzla sama o sobě. Proniknutí do rytmu je pro mne zároveň i proniknutí do sebe sama. Rytmus je nepostradatelný pro náš život a využíváme jej takřka při každé činnosti již od narození. Jeho pochopení, uvědomění a osvojení rozšiřuje naše možnosti a chápání světa kolem nás.

Začátečníci - Praha

Očaroval vás svět afrických rytmů? Přijďte se dozvědět víc.. Kurz je určen pro začátečníky, kteří mají jen malou, nebo žádnou dosavadní hudební zkušenost s africkými bubny. Vítáni jsou samozřejmě i více, či méně zkušení muzikanti, kteří se chtějí seznámit s kouzlem západoafrických rytmů. V první části kurzu si vysvětlíme tradiční rolí a význam afrických bubnů, ukážeme si základy techniky hry na djembe a basové bubny a seznámíme se s pravidly západoafrické rytmiky. Výuka je zaměřena jak na tradiční africké rytmy a písně, tak i na vlastní tvorbu a schopnost nabyté znalosti a dovednosti sami používat. Mým cílem, tedy i cílem kurzu, je ukázat a sdílet krásu a sílu afrických rytmů, ale hlavně si společně zahrát a sdílet spoustu jedinečných chvil, které společné hraní nabízí.

čas
středa 17:30 - 19:30
cena
200 Kč / lekce
možnost zakoupení permanentky po domluvě
adresa
Základní škola a Mateřská škola, Praha 6, náměstí Svobody 2
nám. Svobody 2/930, Praha 6 – Bubeneč
(kousíček od stanice metra A Dejvická)
Mapa
přihlášky a info
Tomáš Marek, tel. 607171932, info.djembem@gmail.com

Od kdy: podle počtu přihlášených, nejdříve však 13.9. 2017.

Pokročilí - Praha

Kurz je určen pro zkušenější hráče, zvládající základy hry na západoafrické bubny. Kurz bude zaměřen na složitější struktury rytmů a jejich prvků (sól, variací atd…) otevřou se nám nové obzory, možnosti a způsoby chápání a vnímání rytmů, jejich částí a vzájemné provázanosti.

čas
čtvrtek 18:00 - 20:00
cena
200 Kč / lekce - možnost zakoupení permanentky po domluvě
adresa
základní škola a Mateřská škola, Praha 6, náměstí Svobody 2
nám. Svobody 2/930, Praha 6 – Bubeneč
(kousíček od stanice metra A Dejvická)
Mapa
přihlášky a info
Tomáš Marek, tel. 607171932, info.djembem@gmail.com

Začátečníci - Roztoky

Očaroval vás svět afrických rytmů? Přijďte se dozvědět víc.. Kurz je určen pro začátečníky, kteří mají jen malou, nebo žádnou dosavadní hudební zkušenost s africkými bubny. Vítáni jsou samozřejmě i více, či méně zkušení muzikanti, kteří se chtějí seznámit s kouzlem západoafrických rytmů. V první části kurzu si vysvětlíme tradiční rolí a význam afrických bubnů, ukážeme si základy techniky hry na djembe a basové bubny a seznámíme se s pravidly západoafrické rytmiky. Výuka je zaměřena jak na tradiční africké rytmy a písně, tak i na vlastní tvorbu a schopnost nabyté znalosti a dovednosti sami používat. Mým cílem, tedy i cílem kurzu, je ukázat a sdílet krásu a sílu afrických rytmů, ale hlavně si společně zahrát s dílet spoustu jedinečných chvil, které společné hraní nabízí.

čas
úterý 18:30 - 20:00
cena
120 Kč / lekce
kurz probíhá pod záštitou sdružení Roztoč – proto se platí vždy půlroční permanentka
adresa
Ateliér sdružení Roztoč – Roztoky, Havlíčkova 713, Roztoky u Prahy
Mapa
přihlášky a info
Tomáš Marek, tel. 607171932, info.djembem@gmail.com
Vyučující 

Tomáš Marek

Tomáš Marek

Student FHS UK v Praze; vyučuje hře na djembé a basové bubny v Praze a Roztokách u Prahy. V roce 2009 absolvoval intenzivní tříměsíční hudební stáž v západoafrické Guiney. Spoluzaložil skupinu Pararingapatam. Působí v Praze a v Roztokách u Prahy.