Kurz tance

Tereza Pospěchová

Praha

Tanec z oblasti západní Afriky podporuje uvolnění těla a přirozený pohybový projev každého z nás. Ve spojení s živou hudbou dává prostor k sebevyjádření, přináší radost a zážitek lidského setkání. Je oživením pro tělo i duši.

Tančit mohou ženy i muži. Předchozí taneční zkušenost není podmínkou. Rozhodující je záliba v pohybu, zvídavost a zájem objevovat vlastní pohybově-výrazové možnosti. Výuka je vedena s ohledem na pohybové možnosti účastníků, není pojata výkonnostně (cílem není vypětí sil, ale odreagování a uvolnění).

Tančí se za doprovodu živé hudby (africké bubny) do tradičních rytmů západní Afriky. Důraz je kladen na vnímání a uvolnění celého těla a kontakt s hudbou. Pozornost je věnována vhodnému způsobu práce s tělem, stejně tak i prožitku, který nám tento tanec nabízí a přináší.

Africký tanec

Kurz je určen pro všechny úrovně pokročilosti. Je nutné se předem přihlásit. Do kurzu je možné se připojit i kdykoliv během roku.

Lekce trvá 1,5 hodiny. Zahrnuje společné rozhýbání a protažení, práci se základními principy afrického tance (uvolnění, uzemnění, pružnost celé páteře, koncentrace, kontakt, výraz…), konkrétní taneční choreografii a společné zakončení.

čas
středa 19:30 - 21:00
cena
200,- jednotlivá lekce
900,- permanentka na 5 lekcí
1700,- permanentka na 10 lekcí
místo
ZŠ Františky Plamínkové
Františka Křížka 2
Praha 7

Obecné informace

POZOR! První čtyři lekce budou probíhat v čase 19:30 - 21:00 v tanečním studiu Palmovka, Štorchova 1555/5, Praha 8 (www.ivalangerova.cz).
Od října budeme pokračovat v ZŠ Plamínkova na Praze 7 v čase 19:30 - 21:00.

Kurz se platí na místě hotově. Cena jednotlivé lekce je 200,-. Pokud budete chtít chodit na kurz pravidelně, máte možnost zakoupit předplatné. Permanentka na 5 lekcí stojí 900,-, permanentka na 10 lekcí 1700,-. Platnost permanentky je časově omezena s rezervou jedné lekce pro případ absence (permanentka na 5 lekcí má platnost 6 týdnů, permanentka na 10 lekcí má platnost 11 týdnů). Po vypršení platnosti permanentky již nelze předplatné uplatnit. Kurz nebude v době školních prázdnin a státních svátků.

přihlášky a info
Tereza Pospěchová, teres@volny.cz, tel. 607 903 964, www.pohybvnas.cz
Vyučující 

Tereza Pospěchová

Tereza Pospěchová

Tancem a hudbou západní Afriky se zabývá od roku 2001. Mezi její učitele patří čeští, evropští i rodilí lektoři. Absolvovala stáže u nás i v Africe (Guinea, Mali). Několik let vystupovala se skupinou Tubabu, hostovala s Pararingapatam a Tiditade. Je zkušenou lektorkou.


Účinkující 

Jan Vorlíček

Jan Vorlíček

Hráč na perkuse, který se specializuje na djembe a rytmy západní Afriky. Absolvoval řadu workshopů hry na africké bubny v Evropě i Africe. Pravidelné výuce hry na djembe se věnuje již přes deset let.

Tomáš Kerle

Tomáš Kerle

Hráč na klasickou bicí soupravu, basové bubny, djembe a rozmanité perkuse. Specializuje se jak na tradiční a moderní africké rytmy, tak i experimentální hudební styly. Zabývá se výukou hry na djembe a basové bubny v rámci kurzů a workshopů Cesta rytmu.