Kurz bubnování

Cesta rytmu - africké bubny

Praha

Rytmus představuje nevyčerpatelný zdroj energie - nachází se všude okolo nás i uvnitř našich těl. V rámci pravidelných kurzů Cesta rytmu zakusíme rytmický element z různých stran a za pomoci tradičních afrických rytmů propojíme hru na bubny, pohyb i hlas v jeden komplexní celek. Díky navzájem se doplňujícím frázím, které jsou pro africkou hudbu typické, začneme postupně vnímat rytmus ve své prapůvodní formě: jako universální jazyk, který nám umožňuje fascinujícím způsobem komunikovat s ostatními.

Začátečníci

Kurz je určen všem, kteří mají zájem objevit svůj rytmický a obecně muzikální potenciál. Nejprve se zaměříme na provázanost tělesného pohybu a rytmu, pochopení různých rytmických forem pomocí vokalizace a samozřejmě také na základy techniky hry na djembe a basové bubny. Samotné jádro kurzu spočívá ve výuce některého z 4/4 tradičních rytmů, na kterém si ukážeme typické hudební principy, které se nacházejí uvnitř západoafrické tradice.

čas
pondělí 19:30 - 20:45
místo
Dancer's Club, Koněvova 19, Praha 3 - Žižkov (poslední patro, malý sál)
cena
200 Kč / lekce ( + 30 Kč zapůjčení djembe)
1.400 Kč / permanentka na 8 lekcí (+ 200 Kč zapůjčení djembe)
další informace
kurz probíhá od 7.9. 2020
přihlášky a info
cestarytmu@cestarytmu.cz
tel. 724 271 277

Mírně pokročilí - djembe a basové bubny

Kurz je určen všem, kteří mají zájem objevit svůj rytmický a obecně hudební potenciál. Nejprve se zaměříme na provázanost tělesného pohybu a rytmu, pochopení různých rytmických forem pomocí vokalizace a samozřejmě také na základy techniky hry na djembe a basové bubny. Samotné jádro kurzu spočívá ve výuce některého z tradičních rytmů, na kterém si ukážeme typické hudební principy, které se nacházejí uvnitř západoafrické tradice.

čas
pondělí 17:30 - 19:15
místo
Dancer's Club, Koněvova 19, Praha 3 - Žižkov (poslední patro, malý sál)
cena
220 Kč / lekce ( + 30 Kč zapůjčení djembe)
1.500 Kč / permanentka na 8 lekcí (+ 200 Kč zapůjčení djembe)
další informace
kurz probíhá od 7. 9. 2020
přihlášky a info
Tomáš Kerle, cestarytmu@cestarytmu.cz
tel. 724 271 277, www.cestarytmu.cz

Hra na basové bubny - technika, koordinace, groove

Intenzivní tříhodinový kurz pod vedením Tomáše Kerleho, ve kterém se ponoříme do fascinujícího světa západoafrických dundunů. Hrou na dunduny lze snadno rozpoznat základní rytmické vzorce (clave či guidelines), které se objevují jak v africké, tak například i v afro-kubánské či brazilské hudební tradici. V průběhu kurzu si ukážeme různé tradiční i moderní způsoby hry na basové bubny, včetně rozdílu mezi guinejským a malijským stylem hry. Dále se zblízka podíváme na úlohu kovových zvonců v perkusivním ansámblu a také se zaměříme na tvorbu melodie pomocí navzájem se doplňujících rytmických linek hraných na různě laděné basové bubny (kenkeni, sangban, doundounba). Kurz je určen především pro ty hráče, kteří chtějí zdokonalit celkovou orientaci uvnitř rytmu, rozvinout koordinační schopnosti a obecně prohloubit svůj rytmický potenciál.

úroveň
mírně pokročilí až pokročilí
čas
sobota 10:00 - 15:30
místo
budova OA Kollárova 5, Praha 8 - Karlín, malý přednáškový sál
cena
550 Kč / lekce
další informace
kurz probíhá vždy jednou za čtrnáct dní, basové bubny budou pro účastníky k dispozici. Na kurz je zapotřebí se předem přihlásit.
přihlášky a info
Tomáš Kerle, cestarytmu@cestarytmu.cz
tel. 724 271 277, www.cestarytmu.cz
Vyučující 

Tomáš Kerle

Tomáš Kerle

Hráč na klasickou bicí soupravu, basové bubny, djembe a rozmanité perkuse. Specializuje se jak na tradiční a moderní africké rytmy, tak i experimentální hudební styly. Zabývá se výukou hry na djembe a basové bubny v rámci kurzů a workshopů Cesta rytmu.