profil

Jiří Bouda

Hudbě se věnuji již od předškolního věku. Hrál jsem na housle, kytaru a poté studoval bicí a perkusní nástroje u absolventa JAMU Ladislava Šišky. Během svých pobytů v africké Guineji, kde jsem strávil celkem půl roku, jsem se zabýval přístupem jednotlivých kmenů ke hře na africké nástroje. Na djembe jsem se učil u mistrů jako Famadou Konate, Mohamed Bangoura, Fadouba Oulare, Harouna Dembele, Bronislav Pavlíček... Na balafon u Epiny (Abdoulaye Bangoury), Kanazoe, Abdoulaye Dembele... Na koru u Djakali Kone, Adama Doughty...a dalších. V roce 2013 jsem strávil měsíc na Kubě, kde jsem se věnoval afrokubánským nástrojům.

O Hru na tělo (Body music) se aktivně zajímám od roku 2008. Mezi mé učitele patří americký muzikant a choreograf Keith Terry, dále Fernando Barba, LeeLa Petronio, Jep Melendez, Sandy Silva, Javier Romero Naranjo a další. V roce 2012 jsem se účastnil mezinárodního festivalu Body music v Istanbulu.

Pět let jsem působil v kapele Tshjamm a poté v kapele Tubabu. Účastnil jsem se řady hudebních projektů na různých festivalech. Nyní hraji v brněnské skupině Korajunglejazz (západoafrická hrafa kora spolu s kytarou v pestré směsi tradiční a současné hudby). V současnosti pořádám semináře, koncerty, teambuildingy a programy do škol po celé ČR. Vedu své kurzy Body percussion a bubnování jak pro děti, tak dospělé v Brně, kde také doprovázím kurzy afrického tance Aleny Chládkové.

Jiří Bouda