profil

Issa Sadio Diatta

Senegal

Žije v Ziguinchoru, kde tančí a působí jako choreograf v programu nejvýznamnější taneční a hudební skupině FORET SACRE v Casamancaise, jehož náplní je kultura tradičního tance a bubnů západní Afriky.

V roce 2016 byl vybrán jako vítěz choreografické soutěže v Casamancaise a doporučen ke studiu současného tance v L Ecole de Sabless v Toubab Dialaw u Germaine Acogny, kde si ho také vybrál známým choreograf Hardo Ka, pro taneční sólo ve své choreografii na hudbu Salifa Keity.

Zúčastnil se jako tanečník a choreograf na kulturních festivalech:
- Festival Saint Luis 2015
- Zig Fest International 2008-2009
- Festival "Kay Feec" / Dakar / 2008-2009
a dalších.

Pracuje také jako choreograf v Abene, Senegal, ve skupině Tamala tradiční hudby a tance.

Jako tanečník a choreograf se každoročně účastní významného mezinárodního tanečního a hudebního festivalu „Abene Festivalo“.

Pravidelně vyučuje tanec na profesionálních tanečních seminářích pro evropské tanečníky, kteří se účastní seminářů v Ziguinchor a Abene. Pravidelně také vystupuje na kulturních akcích a festivalech ve významných kulturních centrech v Senegalu v Dakaru, Ziguinchoru, Cap Skirin, Abene)

V roce 2017 a 2018 vyučoval tři týdny tanec na kulturním semináři v Abene v produkci Moniky Diatta-Rebcové pro české účastníky.

V prosinci 2017 získal Issa Sadio Diatta hlavní cenu jako tanečník soutěže o nejlepšího tanečníka a choreografa v Ziguichoru a kvalifikoval se se skupinou Foret Sacre na významný kulturní festival konaný v Dakaru v lednu 2018.