profil

Ghana Dance Ensemble

Ghana

Ruhia Sadik
Tanečnice, lektorka, choreografka

Pochází ze severní části Ghany z Tamale. Po absolvování střední školy v roce 2002 se vedle vystupování s tradičním africkým ghanským tancem začala také věnovat HIP HOPu. V roce 2005 se připojila k GHANA DANCE ENSEMBLE , který působí na Ghanské univerzitě v Legon.
V roce 2008 choreografovala vystoupení afrického tance na slavnostním otevření poháru africkém pohár národů. Zajištoval výuku tance pro ghanské i zahraniční studenty múzických umění na půdě university Legon.
Účinkovala s GhanaDance Ensemble na INDIAN AFRICANS SUBMIT FESTIVAL v Indii. Choreografovala slavnostní vystoupení pro inauguraci prezidenta republiky Ghana.
Vede zkoušky a zadává tréninky v Ghana Dance Ensemble Legon.
V roce 2016 se účastnila projektu „Who I am“ (work in progress) Moniky Rebcové na universite Legon v Akře. Na základě tohoto projektu byla vybrána jako tanečnice do představení „Ghana zrána“ side specific project v rámci festivalu Tanec Praha 2017.

Clifford Selor Ametefe
Tanečník, lektor, choreograf

Pochází z Greater Accra, Kokomlemle
Navštěvoval jsem Christian Methodist Senior High School v roce 2007 a absolvoval v roce 2011.Od té doby působí jako profesionální tanečník v Ghana Dance Ensemble při Ústavu afrických studií University of Ghana Legon.
Vystupoval ve více než 140 divadelních a tanečních představeních v Ghaně včetně workshopů se špičkovými ghanskými i mezinárodními umělci.
Na začátku roku 2014 se stal vítězem soutěže v Ghaně Model Afrika. Od té doby vystupoval ve více než 20 módních přehlídkách v Ghaně.
Kromě tance a modelování se věnuje také pořádání kulturních událostí, např. organizování prvního ročníku Legon Fashion Weekend na University of Ghana věnované podpoře Ghanského obchodu s odíváním.
V současné době je lektorem v Creative Arts Institute (Atomic), dále pracuje jako Afro Aerobic instruktor v Pulse fitness centrum (World Trade Center) & Bling body fitness (Spintex) Accra a choreografuje pro evangelickou církev v Kotobabi. Je zakladatelem vlastní „Clifford Selor Foundation“.
V roce 2016 se účastnil jako tanečník projektu „Who I am“ (work in progress) Moniky Rebcové na universite Legon v Akře. Na základě tohoto projektu byl vybrán do představení „Ghana zrána“ side specific project v rámci festivalu Tanec Praha 2017.

Brown Daniel
hudebník

Daniel Brown je hubeník, flétnista a bubeník, který hrál s různými hudebními a tanečními skupinami v programu mnoha národních a mezinárodních platforem a také cestovat jako hudebník po celém světě.
V současné době spolupracuje s Ghana Dance Ensemble při Ústavu afrických studií na Universitě of Ghana v Legon. Doprovází hrou na bubny, flétnu a balafon zkoušky, tréninky a vystoupení  Ghana Dance Ensemble Legon.
Jeho snem je sdílet s celým světem hudbu ghanských místních tradičních nástrojů v celé  její bohaté a široké škále.
V roce 2016 se účastnil projektu „Who I am“ (work in progress) Moniky Rebcové na universite Legon v Akře. Na základě tohoto projektu byl vybrána jako hudebník do představení „Ghana zrána“ side specific project v rámci festivalu Tanec Praha 2017

Christopher Ametefe
Hudebník, vedoucí hudební složky souboru Ghana Dance Ensemble

Narodil se v Accra Newton, hovoří jazyky Ewe, Twi, GA a anglicky.
Pracoje již 18 let jako profesionální bubeník s tanečním souborem Ghana Dance Ensemble. Získat další zkušenosti ve spolupráci s hudebníky, profesory, choreografy a režiséry významných jmen v Ghane. Vyučuje lekce ghanské tradiční hudby a kurzy bubnování a pořádá semináře o ghanské hudbě pro místní i mezinárodní studenty. Jako hudebník vystupoval také v Botswaně, Togu, Beninu, Nigérii a Indii. Je držitelem certifikátu
Can2008 a Afhc 2009.
V roce 2016 vedl skupinu hudebníku Ghana Dance Ensemble v projektu „Who I am“ (work in progress) Moniky Rebcové na universite Legon v Akře. Na základě tohoto projektu byl vybrán jako vedoucí hudebník do představení „Ghana zrána“ side specific project v rámci festivalu Tanec Praha 2017.

Ghana Dance Ensemble