akce

Respect Festival 2020

datum

5. - 6. 9. 2020

místo

Rohansý ostrov, Praha

Kultovní world music festival proběhne i letos!

Tématem letošního ročníku je “Female Power”. Základní ideou je představit silné ženské osobnosti jako je např. kanadská inuitská umělkyně a aktivistka Tanya Tagaq, královna africké hudby Oumou Sangaré s aktuálním akustickým projektem, soul-jazzová zpěvačka a aktivistka s africkými kořeny Somi, první ženská virtuózka na africký tradiční nástroj kora Sona Jobarteh, významná představitelka etiopského soulu Etenesh Wassie nebo afghánská zpěvačka v londýnském exilu Elaha Soroor se skupinou Kefaya. A v neposlední řadě Lemma, úžasný desetičlenný ženský soubor hrající tradiční pouštní hudbu, hudbu ženám veřejně zapovězenou.
Silné ženské zastoupení v programu doplnili Lala Napoli se svým Volcanic Trance, Los Wembler’s De Iquitos, peruánští indiáni s elektrickými kytarami a pionýři psychedelické cumbie s úžasným albem Vision Del Ayahuasca, Ivo Papasov & His Wedding Band, kterému se přezdívá Miles Davis balkánského klarinetu, afro-futuristický experimentální dub Fofoulah z Londýna nebo Ahmedou Ahmed Lowla z Mauretánie.

Sobota 5. 9.
Etenesh Wassie
Oumou Sangaré
Ivo Papasov & His Wedding Band
Lalala Napoli

Neděle 6. 9.
Los Wembler’s de Iquitos
Kefaya & Elaha Soroor
Sona Jobarteh
Fofoulah
Motion Trio

Line-up a změna termínu
Zveřejnění kompletního programu červnového Respect Festivalu bylo původně plánováno na březen. Bohužel těsně předtím byl vyhlášen nouzový stav, takže jsme oznámení odložili s ohledem na nejistý vývoj mimořádné situace. Vzhledem k současné situaci, kdy nelze předvídat ukončení nouzového stavu, jsme se rozhodli termín Respect Festivalu přeložit na první víkend v září: 5. – 6. 9. 2020. Snažíme se přebookovat co nejvíce umělců z původního line-upu, ale s největší pravděpodobností se nám to nepodaří u všech účinkujících.