akce

Respect Festival 2019

datum

15. - 16. 6. 2019

místo

V.HOLE (Volnočasové centrum Holešovice, Žerezničářů 204/6, Praha 7), Praha

Respect Festival, 22. ročník – zóna tolerance plná hudby, rytmů, barev a chutí z celého světa. Nejhvězdnější program v historii festivalu!!!

Respect Festival 2019

Dvaadvacátý ročník Respect Festivalu je nejpestřejší směsicí namíchanou ze známých, osvědčených hvězd i z nových, neméně kvalitních objevů. Bez nadsázky je letošní festival ročníkem s nejhvězdnějším obsazením v historii festivalu vůbec.

Open air program
Prověřené kvality letos zastoupí král africké hudby Mory Kanté, jeden z nejlepších žijících bubeníků a praotec afrobeatu Tony Allen, největší žijící mistr pákistánského transovního qawwali Faiz Ali Faiz, praotec ethiojazzu Mulatu Astatke, fenomenální indický kytarista Debashish Bhattacharya, který jako první rozezněl indické rágy kytarovými strunami. Z novinek se můžete těšit na autentický drsný gospel Como Mamas z jižanské kuchyně, strhující vokální vystoupení skupiny San Salvador z jihofrancouzské Oksitánie, jdoucí ve stopách u nás dobře známých Lo Cor de La Plana, Nea Vasile & Taraful de la Marsa, posledního žijícího maestra z romských komunit lautari v Rumunsku, či na mezinárodní projekt Tomáš Liška & Invisible World. Toto vše a mnoho dalšího můžete zažít během dvoudenní open air přehlídky či na jednotlivých koncertech v Paláci Akropolis a na dalších místech. Respect je festivalem rodinným proto věnujeme na Open Airu zvláštní pozornost programu pro děti, který Vám odhalíme v nejbližších dnech. Dále se můžete těšit na pestrou kuchyni ze všech koutů světa či info stánky neziskových organizací. Jedinečný festivalový merchandising pro děti i dospělé, hudební nosiče, knihy atd.
Letošní ročník taktéž obohatí jedinečná afterparty, která se bude konat uvnitř pouhých 100 metrů od podia. Program afterparty se právě finišuje.

Další festivalové koncerty
PYIUT ENSEMBLE /Izrael/ 25. 6. prazáklad hudební extáze ve spirituálních zpěvech piyut, které byly páteří obřadů zaniklých židovských komunit v severní Africe
KAMASI WASHINGTON /USA/ 7. 7. Jeden z nejvetších hudebních /nejen jazzových/ vizionářů současnosti se vrací do Prahy. Poslední návštěva Evropy před přípravou nového repertoáru!!!
VICTORIA HANNA /Izrael/ 15. 7. Rabínova dcera rapujíci kabalistické texty. Vokální ekvilibristika
ANGUISH 29. 7. členové skupin Dälek, Faust a Fire! Orchestra s jejich radikálním free hip hop industrial noise!
BOBAN MARKOVIČ ORKESTAR /Srbsko/ 18. 9. Nejlepší srbská romská dechovka všech dob.
BARMER BOYS a AZIZA BRAHIM dvoukoncert 23. 9. Beatbox a hudební extáze indických romů a utajená tvář pouštního blues
AZIZA BRAHIM koncert pro děti 24. 9. Utajená tvář pouštního blues
JAMBINAI /Jižní Korea/ 26. 9. Představitelé temného korejského post-rocku
ERIK TRUFFAZ 4TET feat. NYA 27. 9. Palác Akropolis 20 výročí vydání přelomové kultovní nahrávky ovlivněné bebopem a drumnbassem