akce

Freaki Afryki 2019

datum

10. - 12. 5. 2019

místo

, Wroclaw

Do polské Wroclawy to ma řada fanoušků afrického bubnování a tance blíž, než třeba do Prahy či do Brna, a proto si Vám dovolujeme vřele doporučit 5. ročník festivalu Čekají Vás dva dny plné workshopů afrického tance a bubnováni se špičkovými guinejskymi lektory, koncert a jako bonus workshop polských lidových tanců. Doražte na Festival Freaki Afryki, kde se vytancujete a vybubnujete vice nez dosyta :)

Freaki Afryki
  1. ročník festivalu FREAKI AFRYKI se vrací ke kořenům.

Od samého začátku je mottem festivalu myšlenka festivalu spojit různé kultury, styly a lidi. Tentokrát se západní africká kultura setká s polskou lidovou kulturou! V Polsku, tradiční hudba, lidový tanec a písně postupne ztratily jejich primární smysl. V západní Africe se tradice stále kultivuje. Hraní tradičních rytmů je důležitým prvkem každodenního života. Rádi bychom vám ukázali, že západoafrická kultura je velmi autentická, ale že i polská tradice tuto autenticitu může udržet! Letošní festival Vám nabídne workshopy 4 špičkových guinejských a 2 vynikajích polských umělců.

Harmonogram:
WORKSHOPY:
11 – 12.05.2019., Klub Pod Kolumnami & MDK Śródmiescie

WORKSHOPY AFRICKÝCH BUBNŮ:
Babgaly Bangoura (Guinea)
Sana Camara (Guinea)

WORKSHOPY AFRICKÉHO TANCE:
Alseny Bangoura (Guinea)
Bijou Camara (Guinea) www.bijou-afrodance.cz , www.bijou-afrotanz.com

WORKSHOPY POLSKYCH LIDOVYCH TANCU:
Piotr i Bogumiła Zgorzelscy (Polsko)

Registrace a ceník https://goo.gl/forms/oCtRNNmUaY8PMqfk1

KONCERT:
11.05.2019, 20.30 - Stary Klasztor, Purkyniego 1

Více informací na e-mailu
freaki.afryki@gmail.com (organizátor fetivalu , anglicky, polsky), popripade na e-mailu: rkryl@seznam.cz (česky :) )

Facebook event

O vystupujících:
BANGALY BANGOURA (Les Ballets African)
Narodil se v hlavním městě Guineje - Conakry. Vyrůstal v rodině ambiciózních a talentovaných hudebníků. Hru na africké perkuse se učil s jeho bratry Fode Seydou Bangoura a Mohamed Lamine Bangoura. V roce 2000 se stal učitelem Boka Juniors a Brilliant Musician Ibrahim Boka Camara. Od roku 2003 je Bangaly součástí skupiny Les Ballets Africains jako sólista djembe. Nakonec v roce 2014 založil vlastní skupinu Bangaly Jazz Percussion. V soucasne dobe žije ve Francii, kde vyučuje hraní djembe a účastní se tanečních lekcí v oblíbeném centru Momboya.

SANA CAMARA (Soleil d'Afrique, Les Ballets Africains, Balet Sourakatha)
Jeden z nejzajímavějších mladých guinejských hudebníků. Narodil se v Konakry, kde působil jako sólista ve skupinách: Soleil d'Afrique, Toure Kounda Percussion a Percussions Sabougnouma. Spolupracoval s národním guinejským baletem Les Ballets Africains a baletem Sourakatha. Spolu s Babarou Bangourou natočil album La Guinédénou. Sana učí a hraje v mnoha zemích Evropy a Afriky.

ALSENY BANGOURA (Circus Guinee, Balet Sourakatha, Les Ballets Africains)
Jeden z předních guinejských tanečníků, choreografů a skvělý pedagog. Svůj výcvik začal ve věku 10 let s Circus Guinee a Sourakhata. V roce 1998, národní guinejský balet se připojil k Les Ballets Africains, kde on vystupuje jako tanečník, acrobat, a hudebník. Vystupuje na koncertech a hudebních videech populárních umělců jako Aminata Kimissoko a Yaya Bangoura. V roce 2013 se přestěhoval do Itálie, kde vede řadu workshopů.

BIJOU CAMARA (Soleil d'Afrique, Art Gibami, Giunee Toumboui)
Charismatická tanečnice a choreografka z Guiney. Její vystoupení jsou neuvěřitelně energická. Ve své vlasti Bijou tančila téměř deset let ve slavném baletu Soleil d'Afrique. Před příchodem do Evropy učila v Conakry tanečníky z celého světa. 11 let žila v České republice a v současné době pobývá v Německu. Bijou pracuje na různých projektech, kde tančí a zpívá, ale také pořádá workshopy po celé Evropě.

PIOTR ZGORZELSKI
Etnolog, tanečník, hudebník, herec a organizátor kulturních aktivit. Téměř 25 let vede dílny polského lidového tance v Polsku a po celém světě. Učil se přímo od venkovských tanečníků a archivních pramenů, vypracoval původní program, který zahrnuje současné predispozice a schopnosti generace živých lidí spojených s etnickou hudbou. Spoluzakladatel varšavského sdružení Dom Tańca. Již mnoho let je spoluzakladatelem a clenem Kompánské skupiny Janusze Prusinowského, který vede workshopy ve většině evropských zemí, ale také v Asii a Severní Americe. V roce 2008 založil nadaci Czas Tradycji, ve které realizuje projekty spojené s tradičním tancem jako Taniec Tradycyjny PL nebo Taniec Edu PL.

BOGUMIŁA ZGORZESLKA - tanečnice a organizátorka kulturních aktivit. Více než 15 let se zajímá o polský lidový tanec. Učila se přímo od venkovských tanečníků a archivních pramenů. Společně se svým manželem Piotrem Zgorzelskim, se kterým již léta pořádá taneční dílny, založila nadaci Czas Tradycji. Díky této organizaci jsou realizovány četné kulturní a vzdělávací projekty spojené s polským lidovým tancem a hudbou.