akce

El Ritmo de Ma Vie

datum

29. 6. 2019

místo

Divadlo Ponec, Praha 3, Praha

začátek

19:30

Multikulturní interaktivní projekt současné hudby ve spojení s tancem.

Projekt “El Ritmo de MaVie” představuje formou současného i tradičního tance ve spojení s živou hudbou okamžiky ze života umělců ze zemí Kuby a Senegalu ve spolupráci s českými umělci.

V projektu “El Ritmo de Ma Vie” je taneční, hudební a vizuální zpodobnění různých kultur. Svým pohybovým slovníkem znázorňuje prolínání a potkávání tanečních stylů současné Evropy s tradičním tancem Senegalu. To vše s důrazem na rytmus tance a hudbym, který výrazně ovlivňuje pohyb tanečníků. Součástí představení je workshop afrického tance pro diváky, který povede tanečník a choreograf Issa Sadio Diatta spolu s doprovodem hudebníků Faly Faye (Senegal) a dalšími. Co má Evropa společného s Afrikou a v čem se naopak liší? Přijďte to zjistit!

Součástí druhé části představení bude zapojení diváků formou tanečního workshopu, který povede tanečník a choreograf Issa Sadio Diatta spolu s doprovodem hudebníků.

Koncept a režie: Monika Rebcová
choreografie projektu a hudba: Issa Sadio Diatta,
účinkující: Faly Faye, Issa Sadio Diatta, Rafael Del Busto, Angela Nwagbo, Libuše Tsukahara, Lucie Škodáková, Karolina Tou-Jou, Monika Rebcová, Jasmin Peguero
Dramaturgie: Monika Rebcová
Světelná režie: Filip Šamalík
Produkce: Damaris Kopecká, Kristýna Žďarská a Kamil Pavelka
PONEC-divadlo pro tanec, premiéra: 29. 6. 2019

Za podpory:
Divadlo Ponec, MČ Praha 3, Nadace život umělce, Hamu,