HlavickaHlavickaHlavickaHlavickaHlavicka


UKÁZKA Z FOTOGALERIE
Aboubakar. Foto Honza

TUČŇÁKŮV ZÁPISNÍK Z AFRIKY 8



další fotky zde

FÓRUM
témat: 388, příspěvků: 2779

POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY

BAZAR

Kolečka

NE 9. 11. 08 - ASA /Nigerie, Francie/

Asa
Asa se narodila rodičům z Nigerie v Paříži, vyrůstala v Lagosu. "Lagos je New Yorkem Nigérie. Pokud se chcete v hudbě kamkoli dostat, tak v právě v Lagosu najdete ty nejlepší příležitosti stejně jako nástrahy."

www.respectmusic.cz

Její otec měl sbírku těch nejlepších klasických amerických soulových nahrávek i hudby z Nigérie. Asa díky tomu vyrůstala při hudbě Marvina Gaye, Fela Kutiho, Boba Marleyho, Arethy Franklin. "Počátkem roku 2004 jsem poslala svoji demokazetu francouzské kulturní instituci AFFA." To ji nakonec umožnilo vyjet do Francii, projít hudebním školením, zprofesionalizovat se a strávit v zemi tři měsíce, během nichž se setkala s Manu Dibangem, Richardem Bonou, Daby Tourém, Tony Allenem.

Počátkem roku 2007 získala nadějná zpěvačka příležitost k natáčení ve studiu, jejím producentem se stal nevidomý nigerijský multiinstrumentalista Cobhams Emmanuel Asuquo. Z jejího ceněného debutového alba [Asha] pocházejí světově úspěšné hity 'Fire On The Mountain' a 'Jailer', které zpěvačce vysloužily srovnání s Tracy Chapman.

Asa

Cena vstupného: 400 / 450 Kč plus poplatky

Začátek: 19:30

Předprodej: Ticketpro a Palác Akropolis

Asa







< zpět >
zpět


NAPSAT KOMENTÁŘ
text:
jméno:

PŘIHLÁŠENÍ


PODPOŘTE NÁS
umístěte banner na své stránky

PRODEJ DJEMBE
Prodej djembe Praha

© 2007 Afroportál | 1.101/31 | vytvořili: BOBR + TUČŇÁK | xhtml | ISSN 1802-5781